Niewidoczne objawy nadciśnienia

Na początkowym etapie nadciśnienie zwykle nie daje żadnych symptomów. Dlatego, jak wynika ze statystyk, ponad 1/3 nadciśnieniowców nie ma pojęcia o swojej chorobie. Dowiadują się o niej przypadkowo, podczas rutynowej wizyty u lekarza. Stosuj Medargin regularnie.

Medargin stosowany na nadciśnienie

Wiele osób stosuje Medargin by obniżyć ciśnienie, na nadciśnienie tętnicze. Medargin dostępny na stronie www.medargin.com gdzie znajduje się ulotka i wiele informacji o Medargin, skład Medargin, dawkowanie Medargin, działanie Medargin. Medargin na nadciśnienie, cukrzycę, chromanie przestankowe. Kup najtaniej Medargin na stronie Medargin. 

Jak mierzyć ciśnienie

Każdy z nas powinien znać swoje ciśnienie i mierzyć je samodzielnie w domu. Zdrowi rzadziej. Nadciśnieniowcy częściej. Stosuj Medargin na nadciśnienie. Sama technika badania ciśnienia nie jest niczym skomplikowanym, trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Kiedy potrzebne są inne badania

Gdy lekarz stwierdzi nadciśnienie, zazwyczaj od razu wypisuje skierowanie na badania krwi i moczu. Medargin na nadciśnienie wspomaga dobre wyniki krwi. Dzięki nim będzie można wstępnie ocenić stopień zaawansowania choroby oraz sprawdzić, czy nie mamy innych schorzeń.

Oczy, serce i nerki na badaniach

Oprócz analizy krwi u osób z nadciśnieniem wykonuje się również dodatkowe badania specjalistyczne. Wyniki pokażą, czy przyczyną choroby nie są zmiany w nerkach, a także czy nadciśnienie nie spowodowało szkód w ważnych narządach organizmu.Regularna suplementacja Medargin obniża ciśnienie tętnicze.

Medargin- fakty i mity o nadciśnieniu- czyli co warto wiedzieć, a w co nie wierzyć.

FAKTY

Medargin fakty o nadciśnieniu

 

MITY

Medargin mity o nadciśnieniu

MITY

1- Brak dolegliwości świadczy o tym, że ciśnienie krwi na pewno jest w normie

Nadciśnienie tętnicze to choroba, która często przez dłuższy czas przebiega bezobjawowo, a o jej posiadaniu pacjent dowiaduje się w trakcie rutynowych badań kontrolnych.  Świadczy o tym fakt, iż pomimo dobrego samopoczucia, poziom ciśnienia ulega podwyższeniu.

2- Osoby otyłe częściej chorują na nadciśnienie tętnicze

Jak donoszą statystyki osoby z nadciśnieniem tętniczym posiadają również nadwagę. Mimo tego, nie oznacza, że osoba szczupła nie zachoruje na nadciśnienie. Na postęp choroby wpływ  też ma multum innych czynników m.in. nieodpowiednia dieta, stres, brak snu, niezdrowy styl życia. Co w konsekwencji może prowadzić do wzrostu ciśnienia a następnie przerodzić się w nadciśnienie tętnicze.

3- Picie kawy przy nadciśnieniu tętniczym jest niewskazane

Kawa bądź mocna herbata w odróżnieniu do papierosów czy alkoholu nie powoduje podwyższenia ciśnienia tętniczego. Jak przedstawiają się wyniki badań naukowych mała czarna powoduje wzrost wartości ciśnienia zaledwie  o 4-5 mmHg ciśnienia skurczowego oraz 8 - 10 mmHg rozkurczowego. Niespodzianką jest tu również fakt, że u osób, które piją kawę regularnie, zmiana wartości ciśnienia nie następuje. Jedynie u osób spożywających kawę sporadycznie można zaobserwować wpływ kofeiny i jej pochodnych na organizm (drżenie rąk, pobudzenie, itd.). Dlatego też osoby z podwyższonym nadciśnieniem tętniczym, które piją kawę okazjonalnie, powinny całkowicie z niej zrezygnować. Smakosze kawy, którzy piją małą czarną regularnie, nie muszą jej odstawiać, ponieważ nie ma ona negatywnego wpływu na wartość ciśnienia tętniczego.

4- Na nadciśnienie tętnicze chorują osoby starsze 

Niezależnie od wieku jesteśmy narażeni na problemy z nadciśnieniem, nawet dzieci oraz młodzież. Obecny styl życia, niewłaściwa dieta przyczyniają się do tego, iż na nadciśnienie tętnicze chorują coraz to młodsze pokolenia. Osoby starsze częściej chodzą do lekarzy, dlatego to u nich częściej rozpoznaje się nadciśnienie. Młodzi raczej omijają specjalistów szerokim łukiem, co w konsekwencji może oznaczać, że nawet nie wiedzą, że mają taką przypadłość. Obecnie w szkołach, w trakcie badań bilansowych uczniom wykonywany jest pomiar ciśnienia krwi pozwalający na wczesne wykrywanie tego zaburzenia.

5- Nadciśnienie tętnicze nie jest poważną chorobą

Słowa te powtarzają pacjenci w każdym wieku, zwłaszcza te osoby, które o nadciśnieniu tętniczym dowiedziały się zupełnie przypadkowo. Chorzy nie mają pojęcia, że zawał serca oraz udar mózgu to choroby, które bardzo występują w wyniku nadciśnienia tętniczego.

6- Nadciśnienia tętniczego nie trzeba leczyć, gdy nic nie dolega

Jest to jeden z tych mitów, który zakorzenił się dość głęboko w naszym społeczeństwie. Większość z nas jest przekonania, że jeżeli nic nas nie boli, nie utrudnia codziennego funkcjonowania albo nie sprawia problemów to oznacza, że nie jest to tak naprawdę groźne lub też wręcz nie istnieje. Więc po co zmieniać styl życia, po co niepotrzebnie brać jakieś leki, jeżeli tak naprawdę dobrze się czujemy? Musimy sobie w tym miejscu uświadomić, że nie leczone nadciśnienie tętnicze przez wiele lat rozwija się w ukryciu. Niestety w tym właśnie okresie może już dojść do uszkodzenia m.in. tętnic, serca, nerek lub mózgu. Kiedy już coś dolega, często problem jest już nieodwracalny.

FAKTY

1- Mówi się, że ciśnienie krwi można obniżyć preparatami zawierającymi L-argininę

Na podstawie dotychczasowych badań naukowych zaobserwowano, że zwiększenie argininy  w diecie wpływa na obniżenie ciśnienia krwi. Dlatego też tak ważne jest codzienne spożywanie mleko, a szczególnie przetworów mlecznych, mięsa drobiowego, ryb (łososia, halibuta), orzechów, płatków owsianych, soi, słonecznika, czyli tych produktów, gdzie występuje białko. Można też stosować suplementy diety z L-argininą np. Medargin. Obserwacje te wykazały również, że po roku stosowania diety u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, możliwe staje się zmniejszenie liczby przyjmowanych leków obniżających ciśnienie krwi.

2- Na rozwój nadciśnienia wpływają różne czynniki

Na ciśnienie krwi wpływ mają czynniki dziedziczne i środowiskowe. Za dziedzicznym nadciśnieniem przemawiają wyniki badań, które pokazują, że nadciśnienie tętnicze występuje znacznie częściej u dzieci osób z tą dolegliwością, niż u potomstwa osób bez nadciśnienia tętniczego. Do czynników środowiskowych, podwyższających ciśnienie krwi należą: stres i napięcia zawodowe, siedzący tryb życia- mało ruchliwy, palenie tytoniu, dieta obfitująca w tłuszcze zwierzęce, oraz spożycie znacznej ilości soli. Suplement diety Medargin pozwala skutecznie obniżyć ciśnienie tętnicze.

3- Skuteczność leczenia nadciśnienia uzależniona jest od regularnego zażywania leków

Aby leczenie nadciśnienia przynosiło pożądane skutki, leki przepisane przez lekarza należy przyjmować systematycznie. Zazwyczaj farmaceutyki osiągają pełnię swego działania po kilku czy też kilkunastu dniach, dlatego pacjent musi cierpliwie poczekać na efekt ich działania. Leczenie daje lepsze efekty u osób nienadużywających alkoholu i niepalących oraz u pacjentów z prawidłową masą ciała. Stosuj Medargin regularnie.

4- Kobiety cierpiące na nadciśnienie podczas ciąży są bardziej podatne na rozwój nadciśnienia w przyszłości

Co dziesiąta kobieta w ciąży choruje na nadciśnienie tętnicze. Kontrolne pomiary ciśnienia, a także przyjmowanie odpowiednich leków to dobry sposób na walkę z tą dolegliwością, która często znika zaraz po porodzie. Zdarza się jednak może, że w przyszłości nadciśnienie, które pojawiło się podczas ciąży kształtuje się w chorobę przewlekłą. Według prof. Andrzeja Januszewicza kobiety, które zmagały się z problemem nadciśnienia w trakcie ciąży mają również zwiększone ryzyko wystąpienia w przyszłości różnych powikłań w układzie sercowo-naczyniowym.

5- Nadciśnienie tętnicze jest dziedziczne

Statystyka jest nieubłagalna większe szanse zachorowania na nadciśnienie tętnicze mają osoby, których jedno z rodziców cierpiało na tę przypadłość. Owszem nie wszystkie pociechy muszą chorować na nadciśnienie tylko przez fakt, że ich rodzice zmagają się z tą dolegliwością. Jest to jednak ważna informacja, że należy bardziej dbać o siebie (swoje zdrowie) oraz częściej kontrolować ciśnienie krwi.

6- Chorzy na nadciśnienie tętnicze wymagają leczenia do końca życia

Niestety osoby zmagające się z nadciśnienie tętnicze nie mogą w zupełności wyzdrowieć, co za tym idzie nie mogą odstawić leków na stałe. Powodzenie terapii można osiągnąć tylko dzięki systematycznemu przyjmowaniu leków obniżających ciśnienie. Stosując się do poleceń lekarza, można jedynie zapobiec skutkom związanym z rozwojem tej przypadłości. Dlatego już po wykryciu choroby należy zmienić dietę oraz zwiększyć aktywność fizyczną i stosować Medargin na nadciśnienie.

FAKT: MEDARGIN to suplement diety który pozwala skutecznie obnizyć ciśnienie tętnicze. 

Całodobowy pomiar ciśnienia

„Holter” ciśnieniowy dokonuje pomiaru przez 24 godziny. Dzięki temu badaniu lekarz może sprawdzić. jak układają się wartości ciśnienia w ciągu dobry i wykluczyć „reakcję białego fartucha”. Suplementuj Medargin regularnie.

Mała czarna nie jest zła

Mówi się, że sprzyja nadciśnieniu i najlepiej całkiem z niej zrezygnować – tych obiegowych opinii nie potwierdzają badania naukowe. Wykazały one, że filiżanka kawy dziennie u osób, które piją kawę regularnie, nie podnosi znacząco wartości ciśnienia.

Całodobowy pomiar ciśnienia

„Holter” ciśnieniowy dokonuje pomiaru przez 24 godziny. Dzięki temu badaniu lekarz może sprawdzić jak układają się wartości ciśnienia w ciągu dobry i wykluczyć „reakcję białego fartucha”. Suplementuj Medargin regularnie.

Zmieniamy tryb życia

Co robić, by uniknąć nadciśnienia albo zmniejszyć już istniejące? Jest na to wiele prostych sposobów. Ich skuteczność zależy nie tylko od lekarza, ale on nas samych, naszej silnej woli, determinacji i konsekwencji.

Nadciśnienie i kilogramy

Nadciśnienie często wiąże się ze znaczną nadwagą lub otyłością. Ale jeśli uda nam się pozbyć zbędnych kilogramów, obniżymy też ciśnienie. Uważa się, że utrata jednego kilograma zmniejsza ciśnienie o 1 mm Hg. Suplementuj Medargin i zapobiegaj nadwadze.

Dobre tłuszcze pilnie potrzebne

W diecie mieszkańców basenu morza śródziemnego królują ryby i oliwa z oliwek. Zawierają one dobroczynne tłuszcze, które mogą obniżyć ciśnienie. Uczmy się więc komponowania codziennego menu od Włochów i Greków.

Nie solimy potraw

W ostatnich latach wiele mówi się o tym, że sól nie odgrywa tak dużej roli w rozwoju nadciśnienia, jak niegdyś przypuszczano. Mimo to lekarze radzą, by ograniczyć jej spożycie, zwłaszcza że w tradycyjnej polskiej diecie soli jest zdecydowanie za dużo. Suplementacja Medargin skutecznie obniża ciśnienie tętnicze.

Jemy zgodnie z zasadami DASH

Dla nadciśnieniowców polecana jest dieta DASH. Warto ją stosować zarówno wtedy, gdy mamy wiele kilogramów do zrzucenia, jak i wówczas, kiedy nasza waga mieści się w granicach normy.

Ostrożnie z alkoholem

Co prawda istnieją doniesienia naukowe mówiące o tym, że wpijanie lampki wina dziennie pomaga obniżyć ciśnienie, ale większość specjalistów odnosi się do nich z rezerwą. Lekarze radzą raczej ograniczenie spożycia alkoholu i przestrzegają, że traktowanie go jak leku może prowadzić do uzależnienia.Stosuj Medargin regularnie na nadciśnienie.

Jak nadciśnienie, to nie papierosy

Palenie papierosów nie powoduje nadciśnienia, ale jest dla chorych z nadciśnieniem niezwykle groźne. Nałóg może okazać się dla nich niebezpieczny, ponieważ substancje zawarte w papierosach uszkadzają naczynia krwionośne, sprzyjają miażdżycy i jej powikłaniom, takim jak zawał czy udar mózgu.

Stres! Jak sobie z nim poradzić

Jest jak pikantna potrawa, ale w małej dawce. Szczypta stresu mobilizuje i dodaje energii. Natomiast jego nadmiar jest jednym z czynników, które mogą prowadzić do nadciśnienia lub utrudniać skuteczne leczenie choroby.

Aktywność fizyczna pomaga

Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu – ta maksyma sprawdza się w przypadku wielu schorzeń, szczególnie w terapii nadciśnienia. Nie rezygnujemy więc z aktywności fizycznej i suplementacji Medargin, nawet jeśli jesteśmy już chorzy.

Gdy potrzebne są już tabletki na nadciśnienie

Jeśli w chwili rozpoznania choroby ciśnienie jest równe lub wyższe niż 160/100 mmHg, leczenie nie może ograniczyć się tylko do zmiany diety i trybu życia. Konieczna jest już farmakoterapia. Lekarze mają do wyboru coraz więcej coraz nowocześniejszych leków takich jak Medargin.

Nie rezygnujemy sami z leków

W terapii nadciśnienia bardzo ważne są systematyczność i dyscyplina. Jeśli przepisane leki mają dobrze działać, trzeba przyjmować je codzienne. Niestety, często zdarza się, że nadciśnieniowcy zapominają o wzięciu tabletki, czasem nawet świadomie z niej rezygnują.

Uwaga na powikłania

Nadciśnienie jest wyjątkowo podstępną chorobą. Nie boli, nie jest widoczne, a jednak gdy pozostaje nieleczone lub źle leczone, może skończyć się tragicznie. Oto jakich powikłań możemy uniknąć, sumiennie stosując zalecaną nam terapię.

14 dni na diecie DASH

Dietę DASH nadciśnieniowcy powinni stosować przez całe życie. Na początku zmiana dotyczącego menu może wydawać się trudna, dlatego w pierwszych tygodniach warto skorzystać z gotowego jadłospisu. Również potem można wykorzystać jakieś przepisy, albo tylko się nimi inspirować wspierając kurację Medargin.

Medargin dieta nadciśnienie dzień 1

Gdyby ciśnienia nie było…

…cały ten opisany proces nie mógłby mieć miejsca, ponieważ krew zatrzymałaby się w tętnicach. Czym jest ciśnienie? Kardiolodzy mówią, że jest ono siłą, z jaką przepływająca krew napiera na ściany naczyń. Mierzymy je w milimetrach słupa rtęci. U zdrowego człowieka siła ta powinna wynosić 120 mmHg w czasie skurczu serca i 80 mmHg w momencie rozkurczu. 120 mmHg to nie mało. Przekonał się o tym każdy, kto widział, jak w wyniku zranienia doszło do uszkodzenia tętnicy. W takiej sytuacji ciśnienie może wyrzucać krew w powietrze nawet na wysokość 2 metrów!

Czytaj więcej: Gdyby ciśnienia nie było?

Jak działa system krwionośny?

Dzięki ciśnieniu krew bogata w tlen może docierać do najbardziej oddalonych od serca narządów i tkanek. Prawidłowe ciśnienie to jeden z warunków sprawnego działania układu krążenia. Suplementacja Medargin wpływa na system krowionośny. 

 

Copyright © 2010 - 2016 MEDARGIN. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by PC LOGIC